Hizmetlerimiz

Meral Sağlık Kabini

Serum Takma Hizmeti

Serum takma tedavinin damar yolundan uygulanma şeklidir. Genellikle ishal, kusma ve acil su kaybı olan hastalara uygulanır. Bazen hastanın birkaç ilacı aynı anda alması gerekir, bunları serum içine katarak bu şekilde verilir. Kemoterapi alan hastalarda ilacı bu şekilde alır.( Bu son derece hijyenik bir uygulamadır.)

Enjeksiyon Yapımı

Damar yolu ile yapılır.(İ.V.)
Kalçadan yapılır. (İ.M.)
Koldan veya karından cilt altına yapılır.(S.K.)
Enjeksiyon çeşitlerinden hangisi yapılacak olursa olsun önce hastaya güler yüzle ne yapılacağı anlatılır ve daha sonra tamamen hijyenik olarak uygulanır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ilacın hangi yolla yapılacağına dikkat etmektir. Bunun içinde hastanın mutlaka reçetesi olması gerekir ki doktor nasıl bir reçete düzenlemiş, dozunu nasıl ayarlamış ona göre tedavi uygulanır.

Tansiyon Ölçümü ve Takibi

Tansiyon hastalarının sabah akşam, bazen daha sık aralıklarla tansiyon takipleri gerekir. Tansiyon değerleri belirli saatlerde ölçülüp takip fişlerine işlenir.

Şeker Ölçümü

Şeker ölçümü özel ölçüm cihazında bulunan striptlere hastanın parmağı delici ile delinerek bir miktar kan damlatılır ve cihaz otomatik olarak şeker seviyesini belirler. Ölçülen şeker değerleri takip çizelgesine işlenir. Sabah aç karnına ölçülür. Bazen doktor tokluk şekerinin ölçülmesini ister. Bu durumda yemekten 2 saat sonra kan şekeri ölçülür. Genelde şeker hastaları bazen de gebeler şeker yönünden böyle takip edilir.

Gebelik Testi

Gebelik testi için hazır kitler ile idrarda bakıyoruz. Bu testi yapabilmek için hastanın en az 10 gününü geçmesi gerekir. Hastanın dispozıbıl bir bardağa 20 cc kadar idrar alınır. Alınan idrar bir damlalık yardımı ile kitin içerisindeki test çubuğunun üzerindeki işaretli noktaya damlatılır. İki ya da daha fazla kare renk yeşil renk olursa sonuç Pozitif (Müsbet) ya da 1 kere kırmızı renk olursa sonuç negatif(Menfi) olarak çıkar.

Kulak Delme İşlemi

Kulak delme işlemi özel bir tabanca vardır. Kapalı ve hijyenik olarak küpeleri tabancaya yerleştirip, kulağın delinecek bölgesi dezenfekte edilir ve kulağı delinecek kişinin acı duymaması için lokal anestezik madde olan CLORDETİL (Soğuk anestezik madde) uygulanır veya Anestol krem sürülür ve tabanca ile delinir.

Kulak Yıkama İşlemi

Duyma yetinizi kaybetmeye başladığınızda yapılan muayene sonrası kulağınızın yıkanması gerekebilir. Kulak yıkama işlemi çok kısa süren bir işlemdir ama işinde uzman kişilerin yapması önerilir. Aksi taktirde bu basit işlemin sonucu kalıcı sıkıntılara yol açabilir.

Kulak salgısı dışarıya atılabileceğinden daha fazla salgılanır ise; atılamayan bu salgı, dış kulak yolunda kurur ve sertleşerek dış kulak yolunu kapatabilir. Dış kulak yolunda “cerumen” denilen yağlı kulak salgısını yapan hücreler vardır. Bu salgı toz, mikroorganizma ve diğer yabancı partiküllerin dış kulak yoluna girmesine ve kulak zarına zarar vermesini önler. Bu salgı dış kulak yolu çıkışına doğru yönlendirilir, kendisi dışarı atılır veya yıkanarak ortamdan uzaklaştırılır.

Pansuman

Ameliyat sonrası pansumanlar, yaralanma sonrası pansumanlar ve açık yaralar vb. gibi pansumanların hepsinde önce yara temizlenir

(Tamamen hijyenik koşullarda batigon ile) sonrasında ise gaz sponçla kapatılıp sarılır veya bantla kapatılır. Bazende pansumanın açık kalması icap edebilir. Bunların tamamını yaparken profesyonelce ve aldığın eğitimler çerçevesinde uygulamak gerekir.

Küçük Tıbbi Müdehaleler

Sonda takma, sonda çıkartma, tırnak çekimi, dikiş atma, dikiş alma gibi işlemler hasteneye gitmenize gerek kalmadan sağlık kabinimizde yapılmaktadır. İhtiyaç halinde evde müdehale sağlanır.

Evde Sağlık Hizmetleri

Özellikle yaşlı ve evde yürüme, kalkma zorluğu çeken hastalarımıza evde ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerini sunuyoruz.

Porta Serum Takma

Portu olan hastaların tedavisi için ihtiyaç duyduğu durumlarda port içine kateter (port iğnesi) uygulama işlemi yapılır.

 Dere Mahallesi 11.Sokak 14/A Bandırma

MERAL DALLIOĞLU

HEMŞİRE

0531 233 25 71

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Dr.Baki Çokneşeli

Plastik Cerrah arkadaşımız Dr. Baki Çokneşeli tarafından botoks ve dolgu işlemleri yapılır.

Eğitim ve Uzmanlık

İstanbul Tıp Fakültesi – 1981

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi – 1986

Size bir telefon kadar yakınız.